Akon Home Otel

Spor Merkezleri

 • Mezitli Aquapark

  Tesiste yüzme havuzları ve kaydıraklar her yaşa uygun olarak hazırlanmış olması eğlenmeyi seven sıcaklardan bulanan vatandaşları ilgi ve beğenisiyle karşılaşıyor. Mezitli Aquapark ulaşım açısında rahat gidilebilecek bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Mezitli su parkında çocuk havuzu (50cm) , farklı derinliklere sahip havuz ve birbirinden heyecanlı 6 adet kaydırak bulunmaktadır.

 • Mersin Arena

  Mersin Stadyumu, Mersin ilinin Yenişehir ilçesinde[5] 2013 Akdeniz Oyunları için inşa edilen çok amaçlı futbol stadyumu. 2013 Akdeniz Oyunları'nın açılış ve kapanışına ev sahipliği yapmıştır.[6] XVII. Akdeniz Oyunları kapsamında gerçekleşen 32 spor branşında birçok müsabakaya ev sahipliği yapan stadyum, Akdeniz Oyunları sonrasında Mersin İdman Yurdu'na tahsis edilmiş, 2019'da bu kulübün kapanmasının ardından Yeni Mersin İdman Yurduna ev sahipliği yapmaya başlamıştır. 23 Mart 2014 tarihindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı ile ilk kez bir futbol maçına ev sahipliği yapan[2] stadyum, 25.534 seyirci kapasitesine sahiptir.

 • Nevin Yanıt Atletizm Pisti

  Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi veya diğer kullanımıyla Nevin Yanıt Atletizm Tesisleri, Türkiye'nin Mersin ilinin Yenişehir ilçesinde yer alan atletizm tesisi.Tesisin inşasına 2008 yılında, yaklaşık 54 dönümlük arazi üzerine başlandı. İnşaatının 2010 yılında tamamlanmasının ardından hizmete girdi. 2010'un Ağustos ayında tesislere, Mersin doğumlu atlet Nevin Yanıt'ın isminin verileceği açıklandı. 2013 Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılmasına karar verilmesinin ardından yenilemeye gidilen atletizm pistine, 2012-2013 arasında 3.271 kişi kapasiteli tribün eklendi.[3] Pist, 2013 Akdeniz Oyunları'ndaki atletizm etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Oyunlar sırasında eklenen geçici tribünlerle birlikte pistin kapasitesi 4.500'e kadar ulaşmıştı.

 • Edip Burhan Kapalı Spor Salonu

  Edip Buran Spor Salonu, Mersin ilinde bulunan ve başta basketbol olmak üzere salon sporları için kullanılan spor salonudur.2005/2006 sezonunda Mersin BŞB'un Türkiye Basketbol Ligi'nde 1. lige yükselmesi ile salon bu ligde de kullanılan bir salon durumunda gelmiştir. Yenişehir semtinde bulunan salon 1750 seyirci kapasitelidir.[1] 2013 Akdeniz Oyunları'nda karate ve tekvando müsabakaları bu salonda yapılmıştır. Günümüzde MSK tarafından kullanılmaktadır.

 • Macit Özcan Spor Kompleksi

  Macit Özcan Spor Kompleksi Mersin ilinin Yenişehir ilçesinde bulunan çok sporlu bir komplekstir . Adını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'dan almıştır .Külliye , İsmet İnönü Bulvarı'nın batısında yer almaktadır . Akdeniz kıyısına kuş uçuşu mesafesi yaklaşık 4,5 km (2,8 mil) ve Müftü Nehri'ne 2 km'dir (1,2 mil). Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi, Macit Özcan Kompleksi'nin güneyindedir. (820.000 ft2) alan üzerine inşa edilen kompleks, üç futbol sahası, üç tenis kortu, üç basketbol sahası ve bir olimpik ve iki küçük yüzme havuzundan oluşmaktadır. Sitede otel, restoran ve konferans salonunun yanı sıra ziyaretçiler için aerobik merkezi ve spor salonu da bulunmaktadır. [1] 2013 Akdeniz Oyunları sırasında kompleks, 19-26 Haziran tarihlerinde su topu etkinliklerine ev sahipliği yaptı.